Categories
Anglie 2009-10

LE11 4PA

Nepřekládám. Kdo to tu chce číst, musí umět:

Often, many of the people who live in this sort of postcode will be families and single parents living in semis and terraces. These are known as type 48 in the ACORN classification and 1.91% of the UK’s population live in this type. Neighbourhoods fitting this profile are often found in former industrial cities in the north and north-east such as Newcastle upon Tyne, Middlesborough and Sunderland. Examples elsewhere in the country include Wrexham, Nottingham, and Wolverhampton.

Many families have three or more children, and half of all families are headed by a single parent. Housing is generally two or three bedroom council semis and terraces.

Incomes are very low and a fifth of families feel in need of a loan. Unemployment levels are among the highest of any type, being double the national average. Where there is paid work, it tends to be routine jobs in nearby factories or shops. Travel to work is on foot or by public transport. Car ownership is very low.

There is little money for fashion shopping. Cheaper clothing is bought from discount stores and supermarkets.

Leisure activities include fishing, betting, listening to music and cookery, although take-away and fast food are consumed more than average. Magazines such as OK! or Bella and newspapers like The Sun, Daily Mirror, and Daily Star are all relatively popular reading.

Tak to vidíte, kde to bydlim… neni to teda úplně přesný, zdá se mi že je to trochu starý, protože auto tady má samozřejmě každej, leckdy i dvě. Žádná sláva to ovšem neni, většinou se jedná třeba o kombinaci utahané 95′ Mondeo a o něco málo lepší 97′ Clio nebo tak. Ti mladší z našich sousedů samozřejmě Focus s rourou od kamen, laminát a nejmíň osmnáctky kola. Některý věci jsou holt mezinárodní.
Fast food sedí maximálně, máme tady na rohu stánek s fish and chips a je tam narváno, sousedi podle toho samozřejmě vypadaj… Dementní bulvár je rovněž nezbytnou součástí jejich všedního dne, co jsem tak vypozoroval. Přidávám nějaké fotky, ale vypadá to na nich o něco lepší než to je. 🙂 Zahrady našich sousedů jsou třeba kapitola sama pro sebe. 6 z 10 rodin okolo má na zahradě mix trampolíny pro děti, rozšlapaného nadzemního bazénu, zlámaného plastového nábytku, sádrových sošek a odpadků. Já jsem nad věcí, nicméně německá kamarádka Anna tu prožívá muka. Nedávno se mi přiznala, že ve slabé chvilce šla málem zvonit na sousedy a vyčinit jim, že nemají posekaný trávník, natřený plot a na předzahrádce se jim válí odpadky. 🙂 Sice jsem si z ní dělal legraci ve stylu “Na ja, ordnung muss sein!”, ale až mi jí bylo líto. Musí to pro ni být hrozné.

Fotky zde:

Hermitage_road
Our house, in the middle of our street! (až na to, že je to 'road')


frontgarden
Předzahrádka je zelená


backgarden
Zadní zahrádka je betonová.


kitchen
Kuchyňka. Trochu stísněná, ale včera jsem dělal hovězí consommé s Julienne zeleninkou a raviolkami plněnými hovězí oháňkou confitovanou v portském víně se sezonními houbami a šlo to...


lounge
Xbox hýr, Wííčko hýr a nezaplacená televize taky.


roomone
Tady vzniká tento veleblog.


roomtwo
Kdyby chtěl někdo namítat, že mám omezené názory (ano, i to už se mi stalo) ... podívejte se nejdřív na jak omezeném prostoru žiju!

7 replies on “LE11 4PA”

Pár nás tu bude… z FSV UK jsme byli minulý semestr čtyři, jeden spolužák byl však pouze na semestr, takže pokračujeme ve třech. Na začátku roku jsem potkal dva zástupce z UPOL, ale tuším že taky jeli domu a je tu místo nich nějaká slečna. Dvě holky co jsem potkal tu byly na Erasmus pracovní stáži. Pak je tu ještě Tomáš, stavař z ČVUT.

Velká neznámá jsou studenti, kteří jsou tu na celé studium a přicházejí buď ze škol s IB z ČR, nebo ze zahraničí. Častokrát to můžou být lidi co se v ČR narodili, ale nikdy tam vlastně nežili. Na celém “undergraduate” znám takhle dva kluky, plus jsem teď objevil třetího, když byly volby do studentské unie:

http://www.lborosu.org.uk/elections/?section=candidates2&candidate=castka

Celkem bych to odhadl tak na 15 kusů s tím, že polovina je erasmových a polovina na stálo. Při celkovém počtu skoro dvaceti tisíc studentů se nedá říct, že bychom se (s výjimkou lidí z oboru) potkávali denně.

jojo…dekuju za velmi vycerpavaci odpoved:)…byl sem ted na par dnu v L’borough…tak sem myslel,ze se nekde schazite…byl sem stejne busy…tak se mej…JM

Ahoj Máro 🙂
Jak žiješ? A jak sis užil pobyt v Loughborough? 🙂
Pamatuješ na nějakou Zuzku? Chtěls mě a kamaráda Tweetyho ubytovat v Tvém příbytku 🙂 Já však byla tvrdohlavá a opilého kamaráda dotahla dom na Althorpe 🙂
Docela hledím, perfektní články 🙂 Začínám si myslit, že si nějaký spisovatel..?!

Ahoj! No jasně že si na vás pamatuju… jak jsem psal výše – člověk tu nepotká Čecha každej den. 🙂 Díky za pochvalu článků, avšak spisovatelem bych se fakt nazvat neopovážil. Doufám že se máte v Jihlavě (byla to Jihlava?) OK!

Jojo, byla to velká náhoda. Když sem v Unionu viděla samý Indy a Srílančani, Vietnamce, Japonce, Číňany..fakt sem nečekala, že tam potkám Čechy 🙂
Ale tak dobrá..máš tedy alespoň k statusu spisovatele velmi zdárně nakročeno 😉
Dalo by se říci, že Jihlava. Kluci jsou z Jihlavy, já jsem od Telče 🙂 Já jsem teďka hodně spokojená. Do školy potahnu zase až v řijnu. Teď mám mít semestrální praxi. Takže největší pohodička 🙂
A co Ty? Jak se máš? Určitě se Ti z Anglie nechtělo, viĎ?! 🙂

Ono jelikož to byla party pro mezinárodní studenty, tak není divu, že tam bylo spousta národností. 🙂 A rovněž si teď nemůžu stežovat – ještě jsem se z Anglie nevrátil (jsem tu nejspíš do června) a právě máme (celý měsíc) velikonoční prázdniny. Což podle mě překonává i semestrální praxi. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.