Categories
Můj milý deníčku

Věštec z Omahy? Tak to musíte jinde…

Návrat z UA na UK byl bezbolestný. Rovněž tu nic nefunguje a člověk má pocit, že je ve středověku. Snad jen tu podlahu z udusané hlíny ještě na nám. Curieových nemáme.
Ale budiž – s tím že mám kvůli rozvinutému IT/schopnostem studijního rozvrh jako síto na vodu, se dá jeden semestr žít. Holt když mi vybyde pár desítek minut, tak si v knihovně vezmu Le Monde nebo Guardian a přečtu si, co se děje ve světě. Sice moc nechápu proč jsou ty noviny v knihovně PF dostupně vždycky až asi s třídenním zpožděním (nicméně na to mám takovou konspirační teorii, že si je nejdřív čtou páni profesoři), ale i tak – díky za ty dary. No a jednou takhle cestou do knihovny potkám plakát Eurocampus Stock Market Challenge.
Přihlášku jsem vyplnil obratem. Tohle mě vždycky bavilo. Těšil jsem se, že konečně zúročím hodiny strávené čtením Podniků a trhů, E15ky nebo chvíle v Anglii s čajem a The Economist. Navíc jsem si říkal, že je to docela dobrá příležitost naložit to ambiciózním dětem z VŠE. Dramatický souboj jedniček z matematiky s primitivním sedláckýn uvažováním.
Původně jsem si říkal, že nakoupím nějakou klidnou sílu a jelikož ti ostatní budou zkoušet nějaké krkolomnosti, tak je bez práce převálcuju. Nákup WMT, IBM nebo MCD však žádná hitparáda nebyl. Po dvou týdnech jsem sice byl v z několika set účastníků v TOP 50, ale to bylo tak všechno. Pak jsem strávil několik dní na WSJ, MarketWatch, Benzinga.com a vlastně se všemi zdroji, co na člověka plivou Google Finance. Zbavil jsem se všech „blue shits“ a nakoupil samé technologické firmy za pomoci těžce fundamentální analýzy: „každej okolo mě kupujue Iphone = já kupuju akcie AAPL“ ; „používám Amazon.com a všichni kolem mě taky = kupuju AMZN“. Pak trocha risku a nákup některých společností, o kterých jsem předtím nikdy neslyšel, ale analytici je doporučují a jejich podnikání mi přijde smysluplné (MOTR třeba). No a ono to šlo:

Číslo 5 chtít být první. Číslo 5 zuřiti, vztekati se...


Teď na přelomu listopadu/prosince jsem na to přestal mít čas a hlavně se tam objevili lidi, kteří zcela evidentně s úspěchem shortovali, čemuž jsem se já vyhýbal. Každopádně teď v pátek byl konec soutěže, dohrál jsem na chvostu TOP 25, zhodnocení za dva měsíce přes 20%. Shortující vítěz ovšem kolem 60% a další v pořadí okolo 40%. Co dodat – hoši (a dívky?) gratulace a když bude čas, tak na jaře dáme odvetku.

One reply on “Věštec z Omahy? Tak to musíte jinde…”

Tak jsem si myslel, že tohle hrajou ponejvíce lidi z VŠE… a ono ne:

1. místo : TOP PERFORMER : Jaroslav Pátek, VUT Brno
získává 20 000,-Kč na účtu u Patria Direct + MacBook

2.místo : TOP INVESTOR 1 : Pavel Bartuška, ČVUT Praha
získává iPhone 4

3.místo : TOP INVESTOR 2 : Juraj Zvarík, Masarykova Univerzita Brno
získává iPad

Leave a Reply

Your email address will not be published.